Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Tervishoiuministeeriumi leivaauto
kolmandamal jõulukuu päeval umbes kell 15:30:11

Detsembri esimesel nädalavahetusel jõudis varjupaika TA-3761-01 leivaauto kunagise Tervishoiuministeeriumi autobaasist. Selle ja veel kümne samasugusega veeti laiali pagaritooteid ministeeriumi alluvuses olnud haiglatesse ja tervishoiuasutustesse.

Leivaauto seisis viimased 15 aastat autobaasi järglase Termaki Autopargi AS-i territooriumil ning oli kasutusel panipaigana. Seoses territooriumi korrastamisega, otsustas Termaki Autopargi AS sõiduki annetada Järva-Jaani vanatehnika varjupaigale. Tegu on Järva-Jaani vanatehnika varjupaiga 184. eksponaadiga ning 12. TA-tüüpi sõidukiga.

Tartus toodetud leivaauto TA-3761-01 on teadaolevalt ainus säilinud samalaadne sõiduk Eestis. Vene aja viimastel aastatel väga levinud toiduainete veoks mõeldud furgoonautode TA-3760 ja konteinerveokite TA-3763 kõrval oli külgustega leivaauto suhteliselt vähe levinud.

Auto furgoonil oli viis ust paremal küljel, furgoonis asusid riiulid, kuhu paigutati leivatehases valmistoodanguga (leivad-saiad) komplekteeritud sahtlid. Kaupluses läksid sahtlid otse müügisaali vastavatesse riiulitesse. Selline süsteem oli Eesti NSV-s laialt levinud enne konteinervedude juurutamist. Autobaasi leivaauto endine juht kiitis tookord kasutusel olnud sahtlite süsteemi - kaup püsis ka konarlikumal teel sõites paigal ning seda oli lihtne vastavalt veolehele välja jagada.

Järva-Jaani vanatehnika varjupaik tänab annetuse eest Termaki Autopargi aktsiaseltsi.Foto: Tarvo Puusepp

 Eksponaadi info

 Fotogalerii