Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Esmakülalise muljeid Varjupaiga ümarlaualt
ühel kevadkuu päeval umbes kell 22:45:52

Tekst: Siim Sülla. Toimetas Silver Kuik

Järva-Jaani jõudsime koos Auto-Moto foorumi liikme Silluga juba varakult ning esmalt sai uudistatud Varjupaiga masinatekogu viimast täiendust - teerulli DU-50 ning MAZ-i, mille AS Signaal väga lahkelt annetas. Kuna minu jaoks oli see esimene kord varjupaigas viibida, siis sai uudistatud ka teisi eksponaate. Ümarlauale tuli ka üks teehöövli D-512 konstruktoreist hr. Harry Lensmann, kes kohe koos Silluga oma ühist huviobjekti varjupaigas (teehöövlit D-512, toim.) uurima asus. Hr. Lensmanni sõnul on see höövel vägagi hästi säilinud.

Kella üheks kogunesid üritusest osavõtjad kultuurimaja väikesesse saali, kus pakuti kohvi ning vallavanem Toomas Põldma pidas avasõnavõtu. Seejärel mindi varjupaiga peremehe Tuve Kärneri eestvedamisel uudistama varjupaiga uusi maavaldusi. Tagasi jõudes algas arutelu varjupaiga tuleviku ning Auto-Moto foorumis üles kerkinud oleluslike küsimuste üle; samuti tutvustas Tarvo Puusepp varjupaiga uut kodulehekülge ning võttis kokku Varjupaiga logokonkursi tulemused.

Kuna õhkkond ja seltskond olid meeldivad, siis tekkis uusi asjalikke ideid ja mõtteid ning puhuti ka lihtsalt head juttu. Teehöövli D-512 konstruktor Harry Lensmann pidas väga sisuka ettekande Paides toodetud teehöövlitest, peatudes lühidalt ka Tallinna Ekskavaatoritehase lool. Hr. Lensmannil oli kaasas ka vägagi huvitavat teemakohast pildimaterjali, mille ta lahkesti varjupaigale jättis. Peale seda tutvustas Kristo Pals oma vaateid varjupaiga olemuse ja tuleviku kohta arvutislaidide abil.

Viimase punktina päevakavas arutati varjupaiga plusse ja miinuseid perenaise Silva eestvedamisel (SWOT-analüüs, toim.). Oldi realistlikud ja saadi aru, et kõiki eksponaate ei saa kohe katuse alla pista kuid aegamööda vaikselt võib midagi sündida. Järgnes õhtusöök Sirtsu pubis (väga ilus ja tore koht, söök oli veelgi parem, kiitus!) ning algasidki ettevalmistused saunaõhtuks - toodi välja Sauna-Leili nime kandev saunaauto, ning kohaliku kultuurimaja taganurgale seati üles kümblustünn. Meie Silluga aga pidime seejärel paraku lahkuma, ehkki veidi kahju oli kõrvale jääda Ümarlaua teise päeva ettevõtmistest, samuti öisest filmiprogrammist.

Minu poolt suur aitäh, väga meeldiv oli! Loodetavasti kohtume veel Teie kõigiga!

Siim SüllaFoto: Tarvo Puusepp


Foto: Tarvo Puusepp


Foto: Silver Kuik
Teehöövli D 512 konstruktor Harry Lensmann
Teehöövli D 512 konstruktor Harry Lensmann
Foto: Silver Kuik