Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Erilised jõulud endisaegse tehnika keskel: vanatehnika varjupaik kutsub eksponaate ehtima
neljateistkümnendal talvekuu päeval umbes kell 17:36:52

Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik kutsub kõiki asjahuvilisi, nii üksikisikuid kui ka ettevõtete ja organisatsioonide kollektiive seoses lähenevate jõuludega varjupaiga eksponaate asjakohaselt kaunistama!

Ettevõtmine on mõeldud nii erasikutele kui ka ettevõtete töökollektiividele. Selleks tuleks tulla kohale, valida eksponaat välja ja kaunistada see ära.

Vanatehnika varjupaiga jõulumaa ametlik avamine on esimesel advendil, 29. novembril 2020, kuid ehtida on võimalik ka pärast esimest adventi. Kõik elektrilised kaunistused lülitatakse sama päeva õhtul ka vooluvõrku. Varjupaik võiks kaunistatuks jääda jaanuari lõpuni.

Ettevõtmise reeglid:

Saata oma meeskonna/firma nimi ja kontakt meilile tuve@jjaani.ee Eksponaatide broneerimine on juba alanud.

Eksponaate võib ehtida nii seest kui ka väljast.

Suurim voolutarve ühe osaleja kohta on valgusreostuse vältimiseks 100 W piires, pisut rohkem juhul, kui ehitakse rohkem või suuremaid eksponaate. Elektrivarustus on varjupaiga poolt.

Ühendused tuleb kaitsta vihma ja niiskuse eest.

Kasutada võib leedtulesid, hõõglampe, lasereid. Võivad olla nii püsivalt põlevad kui ka vilkuvad, “jooksvad”, pöörlevad, liikumisanduriga valgustused. Lasereid ja teisi intensiivse valgusvihuga lahendusi ei tohi suunata varjupaiga territooriumilt väljapoole. Leedprožektorid on lubatud ainult kokkuleppel. Hoidume eksponaatide rikkumisest tulede paigaldamisel. Soovituslikud paigaldusvahendid on sidumistraat, takjaribad ja kaablisidemed. Kahepoolse teibi kasutus ainult äärmisel vajadusel kui see on eemaldatav teip, ega kahjusta eksponaati.

Hindamise alused on žüriil:

* kaunistuse üldine väljanägemine

* innovatsioon, kas on mingit vau-efekti

* paigalduse nüansid, leidlikkus

* valgustuses sobivus (üle- või alavalgustatus)

* parim tulemus tagasihoidliku või olematu eelarvega

Parimatele ehtijatele on vanatehnika varjupaik mõelnud välja auhinnad nagu seiklusraja läbimine roomiktransportööriga, autosaunaõhtu, filmiprogramm kinomuuseumis, ööbimine kämpingutes, sünnipäeva või firmaürituse korraldamine.

Parimad kaunistused valib varjupaiga žürii välja taliharjapäeval, 14. jaanuaril 2021.

Täiendavate küsimuste korral pöörduda Tuve Kärneri poole, (telefon 5149485 või e-post tuve@jjaani.ee)