Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Kokkuvõte nädalavahetusest
ühel heinakuu päeval umbes kell 08:39:31
Tekst: Tuve Kärner

Taaskord olid Lokuta VTS-i mehed varjupaigas tublit tööd tegemas. Roomikauto АТS-59 sai veokasti korraliku põranda, millele ka hulk istmeid kinnitati. Lisaks kallati releeregulaatorist välja umbes üks liiter (!) vihmavett, mis oli kogunenud sinna pikast väljas seismisest ning põhjustas kahel korral peakaitsme läbipõlemise. Tehti veel väiksemaid töid teistegi eksponaatide juures. Lokuta noored tegid ettevalmistusi teiselt roomikautolt VPL mootori mahavõtmiseks, kuna nukkvõll vajab vahetamist.

Varjupaiga sõber Silver aga tegeles kaherattaliste sektoris: putitas jalgratast “Ukraina” ning värskelt saabunud “Turisti” ning komplekteeris vanast jalgrattast “sääreväristaja” maketi, mis varsti “motopuu” otsa koha leiab.

Siis aga saabus üllatusmoment: külla tuli hr. Kalev Saar, kes tõi kingituseks oma onu annetusena uue mopeedi RMZ - 1.413 “Riga” (vt. eksponaat nr. 219) ja juba nimetatud jalgratta “Turist”. Mopeediga Riga oli kaasas ka originaalne tööriistakott koos varuosade ja tööriistadega. Puudus vaid sadul, mille ajutiselt asendasime jalgratta omaga. Peale väikest nokitsemist, mille korraldasid Lokuta noored, võis Järva-Jaanis näha muuseumipapat uue sõiduriista seljas alevis liiklemas. Kui keegi saaks aidata originaalsadula soetamisel, oleksime väga tänulikud.

Järjekordselt SUURED TÄNUD talgulistele, Kalev Saarele ja tema onule!

Noored lokutalased Kaspar ja Alain
Noored lokutalased Kaspar ja Alain
Foto: Silver Kuik

 Eksponaadi info