Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Eksponaat nr. 222
esimesel lõikuskuu päeval umbes kell 14:06:50
Kaubik Avia A21F

2007. aasta augustikuu esimesel päeval täienes Järva-Jaani vanatehnika varjupaiga sõidukikogu järjekordse Punase Raamatu nimekirja kantud sõidukiga.

1990. aastal Tšehhimaal toodetud kaubik Avia A21F jõudis Varjupaika Raplamaalt Russalust. Sõiduki omandamisvõimaluse eest kuuluvad väga suured tänud Läänemaal elavale vanatehnikahuvilisele hr. Urmas Tingasele, kes toetas Varjupaika sõiduki väljavalimisel ja omandamisel. Värske Varjupaiga eksponaat on küll mõningast remonti vajav, kuid komplektne. Erandlikult (Avia tüüpvärv oli 1980. ja 1990. aastatel sinine) on sõiduki kere hoopis rohelist värvi.

Prantsusmaa autotootja Saviem kergveokite SG2 ja SG4 litsentsi alusel Prahas toodetud Aviaid jõudis Eestisse 1980. aastatel ning ka 1990.-te alguses tuhandetes, levinuimad keretüübid olid kaubik (Avia A21F), termofurgoon (Avia A31KSI), madelauto (Avia A31) ja helivõimendusfurgoon Avia A31 baasil. Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaika jääb oodatuks ikka ka Avia A21F suurem vend: Avia A30/31 seeria esindaja.

Järva-Jaani vanatehnika varjupaik tänab kaasabi eest hr. Urmas Tingast.

Avia A21F oma endises asukohas
Avia A21F oma endises asukohas
Foto: Urmas Tingas

 Eksponaadi info