Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Sadulauto MAZ-500
üheksandal jõulukuu päeval umbes kell 19:54:23
Tekst: Tuve Kärner

Pühapäeval korraldas Lokuta meeskond talvise külaskäigu varjupaika, teatades ette, et soovivad midagi nokitseda ka. Mul oli jälle täiesti juhuslikult kokku lepitud OÜ Renek`iga, et võin nende MAZ 500-lt maha monteerida iluvõre ja stange, et need omakorda meie isendile nr. 228 kinnitada. Kuidagi muuseas mainiti, et võite ju need detailid ka koos autoga saada... No kaks korda ma seda öelda ei lasknud. Ja nii ta siis ära toodud saigi! Esialgu küll Juku sabas, aga varjupaiga territooriumile sõitis küll ise (teisiti ei saanudki ju olla kui tegu Lokuta meestega!).
Järgnes väike istumine "sillaruumi kaminasaalis", kus tähistati varjupaiga võtmist TA-6-te klubisse. Selgituseks: meil on TA-6 ja mitu TA-6-1-te, aga ükski polnud registris. Laupäeval saime ühe bussi ametlikult arvele võetud.
Päeva tähtsust arvestades toodi päevakangelane ise ka sillaruumi ja peeti tema juures tulevikuplaane. Aga mitte ainult - arutatud sai paljude maailma kui ka varjupaiga probleemide üle. Oli väga meeldiv pühapäev vanade sõprade keskel. Suured tänud Enole, Aivarile, Peetrile, Martinile ja (kino)Vellole!

 Eksponaadi info