Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Teine puna-valge IFA
neljateistkümnendal talvekuu päeval umbes kell 20:36:46
Eksponaat nr. 329

13. novembril täienes Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga tehnikakogu nädala jooksul juba teise IFA W50 tüüpi veoautoga - tuletõrjevärvides 1982. aasta madelauto, millest sai Varjupaiga 329. eksponaat, deponeeris Varjupaigale Imavere vald.

1997. aasta alguses kinkis Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa tuletõrjekool Ida-Saksamaal Imavere vallale kaks vähekasutatud tuletõrjeautot ning ühe madelauto IFA. Ühest autost sai Imavere praeguseks suletud tuletõrjekomando põhiauto, teine tuletõrjeauto ja veoauto olid kasutusel majandus- ja doonorsõidukitena. Seoses kasutusvajaduse puudumisega otsustas Imavere vald kaks autot Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaigale deponeerida, esimene IFA jõudis Varjupaika 6. novembril 328. eksponaadina. Veoautol küll puudub mootor ning ka tuletõrjeautolt on mõningad mootoriosad demonteeritud, seega on Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaigal ka sobivate mootorite või nende osade pakkumised väga oodatud.

Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaik tänab autode deponeerimise eest Imavere Vallavalitsust ning kaasabi eest hr. Lennart Okast.

Kaks IFA-t
Kaks IFA-t
Foto: Ivar Kärner

 Eksponaadi info