Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Muuseumipapa pajatab
teisel näärikuu päeval umbes kell 14:01:33
Muuseumipapa Tuve Kärneri uusaastatervitus ühes tagasivaatega möödunud, 2010. aastale

Muuseumipapa tervitab kõiki vanatehnika varjupaiga sõpru ja poolehoidjaid saabunud uue aasta puhul! Oleme üheskoos juba pikka aega tegutsenud, meie sõpruskond aina suurenenud ja koostegemise soov üha tugevnenud. See teeb suurt rõõmu. Teeme väikese pilguheidu äsjalõppenud aastale.

Meie sõidukite ja haagiste kogu täienes 18 isendi võrra ja aastavahetuseks oli neid kokku 354. Osalesime “Teeme ära!” talgutel, kus korrastasime Lai 1 ja Tamsalu tee 1 ümbrusi, rajasime endise katlamaja sissesõidutee ja korrastasime laste mänguväljakut. Võtsime osa ülevabariigilisest Muuseumiööst. Üks meie eksponaat oli väljas Tallinnas näitusel “Made in USSR”. Vanasõidukite Suursõidul esindas meid “Priitahtlike Pritsimeeste PasunaPoiste Punt” koos autobussiga KAvZ-651. Sama kooslus osales veel ka Mäo möödasõidu avamisel ja Keila brassil (viimasel siiski autobussiga MB 309).
Varjupaigas alustasime vabaõhu-laululava ehitusega, milleks paigutasime kohale kaks LAZ-bussi, demonteerisime osad rattad ning rajasime osaliselt lava tarbeks betoonpõranda. Esimese üritusega poolelioleval laval osalesime digilaulupeol “Ühtelaulmine”.

Kahtlemata tuleb aasta suursündmuseks pidada iseehitatud ja Eestis ehitatud sõidukite killavoori ettevalmistamist ja läbiviimist. Üritusega kaasnes meie kandi kõigi aegade suurim meediakajastus. Peale üritust tundis meie vastu huvi Eesti siseminister, kes peale külastust kutsus meie juurde visiidile veel ka kolleegid Lätist ja Leedust. Paunvere sügislaadal osalesime kuue eksponaadiga. Olime abilisteks lasteaia “Jaanilill” üritusel “Otsi Otti” kiirabiautoga Mercedes Benz ja eestvedajateks endise kombainilabori korrastustöödel.

Osalesime Swedbank`i annetuskeskkonna konkursil ja osutusime väljavalitud nominendiks projektiga “Aidake meil vähendada tulesurmasid”. Kogunenud annetustega soovime edasi arendada meie tuletõrje-ennetustöö autot Ennetuse Eedi. Vanatehnika varjupaiga sügistalgutel paigutasime eksponaate talvekorterisse, korrastasime raudteetammi ja tegime korrastustöid laululava juures. Muuseumipapal tuli aasta jooksul anda meediale mitmeid intervjuusid tutvustamaks meie ühisettevõtmisi. Jätkusid Martin Männiku poolt vändatava filmi võtted. Aasta viimase ettevõtmisena sai ARK`is teostatud 16 sõiduki registritoimingud.

Kõik need tegemised ja toimetamised on meie ühisettevõtmised, mille eest teile VÄGA SUURED TÄNUD! Sellise toreda, ühtehoidva ja teotahtelise mees- ja naiskonnaga on väga meeldiv toimetada. Ees on ootamas mitmeid põnevaid ettevõtmisi, millest vast kõige suurem ja auväärsem on Vanaveokite XXI kokkutulek, mille korraldamine on sel aastal usaldatud meile ja mis toimub 23.-24.juulil.

Edu ja õnne kõigile!

Tervitustega muuseumipapa Tuve Kärner