Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

XXII Vanaveokite kokkutulek Järva-Jaanis
ühel lehekuu päeval umbes kell 14:23:55


Nagu tavaks saanud, korraldab Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik igal aastal ühe suurema ettevõtmise. Selle aasta 23.-24. juulil toimub Järva-Jaanis XXII Vanaveokite kokkutulek. Kokkutuleku korraldamine on meile suureks auks kuid paneb meile ette teatud normid.

Tegu on kahekümne teist korda toimuva vanaveokite kokkutulekuga, mida korraldatakse juba aastast 1989, igal korral erinevas Eestimaa paigas. Seega pole selle suve ürituse näol tegu Järva-Jaani Vanatehnika varjupaiga oma ettevõtmisega vaid hoopis traditsioonilise vanatehnikasündmusega, kuhu tullakse oma restaureeritud vanasõidukeid eksponeerima. Sellest tulenevalt soovime, et ürituse kandev idee ei devalveeruks ja anname omalt poolt kõik kokkutuleku kordaminekuks.

Oleme koos Tiit Taltsiga, kes on vanaveokite kokkutulekute "ristiisa", arutanud selle aastase kokkutulekuga kaasnevate teemade üle. Meie seisukoht on, et seegi kord järgime aastatega väljakujunenud tõekspidamisi ja traditsioone, kus põhilisteks argumentideks on osavõtvate sõidukite kategooriad: veoautod, bussid ja maastikuautod, millel vanust rohkem kui 35 aastat ja esteetiline väljanägemine laitmatu. Teatud mööndusi on plaanis teha varjupaiga eksponaatidele kokkutulekust osavõtuks, seda väljalaskeaasta, sõiduki kategooria ning väljanägemise osas. Eksponaatide kokkutulekule lubamise üle otsustab korralduskomisjon.

Viimasele paraadi osale, Järva-Jaani keskväljakult masinaparki on oodatud kõik vanad ja huvitavad sõidukid, ka sellised mis ei pruugi klassifitseeruda kokkutulekule üldossa. Oodatud on kõik huvitavad sõidukid.

Kokkutuleku üksikasjade kohta annab infot Tuve Kärner, Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga eestvedaja.

Kokkutulekule registreerumiseks palume kontakteeruda Tuve Kärneriga, tel. 514 9485.