Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Taaskordne hea näide vastutulelikkusest
ühel talvekuu päeval umbes kell 20:36:45
Eksponaat nr. 343

Viimastel aastatel on Eestisse nii Päästeameti kui ka vabatahtlike poolt soetatud hulgaliselt erinevat uut ja kasutatud päästetehnikat. Kasutusest kõrvaldatud tehnika on suuresti läinud edasisse kasutusse vabatahtlikele või muuseumidesse, kahjuks on mõningates institutsioonides ka kasutus- või taastamiskõlbulikku tehnikat liigagi palju mõtlematult maha kantud.

Hea näitega tehnika säilitamisest tuli värskelt toime Kehras asuv Horizon Tselluloosi ja Paberi AS (endine Kehra Tselluloosi- ja paberikombinaat), kes otsustas pikalt kasutuseta seisnud kombinaadi kustutusauto ZIL-130 annetada Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaigale. Annetus sai teoks selle aasta 16. novembril.

Annetatud kustutusauto ZIL-130/AC-40 63B on kolmas ZIL-130 baasil tuletõrjeauto Varjupaigas. Masin on toodetud 1981 Priluki tuletõrjevarustuse tehases Ukrainas, auto paak mahutab 2350 l vett ja 165 l vahuainet, tagaasetusega pumba PN-40 tootlikkus on 40 liitrit vett sekundis. Nii Eestis kui ka endises NSV Liidus oli antud mudeli näol tegu enimkasutatud tuletõrje kustutusautoga.

Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaik tänab annetuse eest Horizon Tselluloosi ja Paberi AS-i.

ZiL-130/AC-40 63B
ZiL-130/AC-40 63B
Foto: Mati Räli

 Eksponaadi info