Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

2013. aasta üritusest
ühel sügiskuu päeval umbes kell 08:35:00

Järva-Jaani Tuletõrje Selts koos oma allüksuse, vanatehnika varjupaigaga, kavandavad juba järgmise aasta suurüritust. Plaani kohaselt saab see toimuma 3-4.augustil 2013 ja kandma seni veel algset nimetust Iseehitatud, Eestis ehitatud ja Eestis ümberehitatud liikurite killavoor. Kaks aastat tagasi samalaadset üritust läbi viies kogesime nii osalejate, pealtvaatajate kui ka meedia suurt huvi. Väidetavalt polnud varem Järva-Jaanis üritust kajastamas olnud korraga kolm telekanalit, kolm raadiojaama, ajalehtedest rääkimata. Sestap tekkis mõte korrata midagi sarnast, aga veelgi suuremas mastaabis. Olgugi küll, et et seltsi juhatus ja varjupaiga eestseisus on korraldusega alles alustanud, võib juba välja öelda, et ettevõtmise ühe osaga, iseehitaud liikurite kokkutulekuga- üritame pürgida Guinessi rekordite raamatusse. Siit tuleb nüüd ka

ÜLESKUTSE:

Head kaaskodanikud! Kutsume teid kõiki nimetatud üritusele kaasa aitama. Seda saab teha nii, et korrastate juba olemasolevat iseehitatud liikurit (aiatraktor, auto, muruniiduk vms) või ehitate hoopis uue (tõukeratas, mootorsaan, mudellennuk vms) Kui omal sellist sõidukit pole, siis selle saab ürituseks rentida vanatehnika varjupaiga kollektsioonist. Vt:Varjupaiga veebilehelt. Peab nentima, et esimesed kaheksa sõidukit on jub broneeritud. Veel saate abiks olla sellega, kui aitate seda üleskutset oma tuttavate, sugulaste ja sõprade hulgas levitada. Isegi siis, kui Guinessi rekordit me ei purusta, püstitame tõenäoliselt Järva-Jaani rekordi. Küllap jäävad siis meenutama omapärast ettevõtmist paljud fotod ja loodetavasti ka õhust ülesvõetud videod.

Sama ürituse raames plaanime üles seada veel ka endavalmistatud tööriistade, majapidamistarvete, abivahendite jms näituse. Miks ka mitte näiteks põnevalt parandatud tööriista, riideeseme või jalanõu. Sedagi teavet olete palutud meelde jätma ning levitama. Suure tõenäosusega toimub ka simman, vanavärgi turg ja taidlejate suvekontsert. Ootame teie ettepanekuid ürituse veelgi mitmekesisemaks muutmiseks.
Korraldagemgi koos oma väikeses kodukohas ühel kaunil suvisel nädalavahetusel midagi põnevat!

Tuve Kärner
korraldustoimkonnast