Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Tuletõrjeauto Dodge
ühel sügiskuu päeval umbes kell 08:28:54
357. eksponaat

23. septembril täienes Varjupaiga kogu taas ühe puna-valge eksponaadiga, lisaks lisandus Varjupaiga kogusse üks uus automark. 1968. aasta tuletõrjeauto Dodge D500 annetas Varjupaigale Kadrina Vallavalitsus.

Kuuekohalise kabiini ja 3-tonnise veepaagiga auto jõudis Eestisse möödunud sajandi lõpul Soomest ja hulk aastaid oli sõiduk kasutuses Kadrina vabatahtliku komando põhiautona. Mõne aasta eest sai Kadrina komando oma kasutada aga uuema Scania ning Dodge jäi kasutuses üleliigseks. Tehnika säilitamise soovist tingitult otsustas Kadrina vald sõiduki Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaigale annetada.

Baasauto Dodge D500 oli 1960tel nii Dodge'i kui ka Fargo kaubamärkide all populaarne keskklassi veoauto nii USA-s kui ka mõnelgi pool Euroopas. Küljeplekkide kuju järgi hüüdnime "Sweptside" teeninud mudeleid toodeti nii taga- kui ka nelikveoga, bensiini- ja diiselmootoritega, mitmete erinevate teljevahede ja kandevõimetega. Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga ekspositsioonis on tegu kolmanda selle mudelipõlvkonna sõidukiga (eksponaatide nr. 039 ja 179 järel).

Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaik tänab annetuse ja meeldiva suhtumise eest Kadrina Vallavalitsust.

Dodge D500
Dodge D500
Foto: Tuve Kärner

 Eksponaadi info