Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Aasta Pressifoto konkursi nominent
ühel näärikuu päeval umbes kell 09:27:57
Järva Teataja fotograafi Dmitri Kotjuhi portree Tuve Kärnerist

16. jaanuaril kogunenud konkursi “Aasta pressifoto” žürii avalikustas sama päeva õhtul neljas kategoorias 12 nominatsiooni.

Portreekategooria nominentide hulgas tuli teha muudatus, sest selgus, et Äripäeva fotograafi Andras Kralla esitatud töö Sandor Liivest ei olnud avaldatud. Eesti Pressifotograafide liidu juhatus otsustas, et töö eemaldatakse konkurssilt.

Žürii valis portreefoto kategooriasse uueks nominendiks Järva Teataja fotograafi Dmitri Kotjuhhi töö “Tuve Kärner”. Žürii arvates tõstis selle pildi esile kui hea näide keskkonnaga portreest, kus klassikalisele inimese näo kujutamisele on portreteeritud inimest koos talle omase keskkonnaga.

Žüriisse kuulusid tänavu Postimehe vastutav väljaandja Mart Luik, fotoajakirja Positiiv dokumentaal- ja portreefoto toimetaja Annika Haas ja teletoimetaja Rasmus Kagge. Välismaalt oli žüriis Soome fotoajakirja Photo Raw Magazine peatoimetaja Hannamari Shakya ning Venemaalt agentuuri AP fotograaf ja fototoimetaja Ivan Sekretarev. Võitjad tehakse teatavaks EALLi korraldataval pressipeol 6. märtsil. Iga kategooria võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2014“ autor pälvib lisaks veel 640 euro (neto) suuruse preemia.

Eesti pressifotograafide liidu juhatus ja konkursi korraldusmeeskond kutsub üles konkurssi reegleid järgima, et nominentide hulka jõuaksid reeglitele vastavad tööd.

Lisainfot ning kõiki fotosid näeb Eesti Pressifotograafide kodulehelt: http://www.epfl.ee/wordpress/2015/01/16/2014-aasta-parimad-pressifotod/