Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Päästeauto Sisu
kuuendal suvekuu päeval umbes kell 23:38:15

03-06. juunini 2015 külastas Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi esindus Soome sõpruspiirkonda Kokkolas. Tagasi tuldi täiendusega JJTS tuletõrjekomando lahingtehnikale - päästeteenistuse põhiautoga Sisu SK171.

1989. aastal ehitatud nelikveoline veoauto sai oma pealisehituse Soome keretootjalt LST ning esimesed aastad teenis Kokkola päästjaid tehnilise pääste eriautona (kutsung Kokkola 15), mille varustuses generaator, lõikeriistad, tõstepadjad jm erivarustust. Hiljem ehitati auto ümber Kokkola linnas asuva Kaarlela vabatahtliku komando põhiautoks (kutsung Kokkola 21, hiljem Keski-Pohjanmaa 121), selleks lisati veepump ja 1900-liitrine veepaak. Kaarlela päästjaid teenis auto viimaste nädalateni. Seoses asjaoluga, et Kaarlela komando sai oma kasutada uuema põhiauto, vabanes Sisu Soomes kasutusest ning ammuste sõprussuhete jätkuna avanes Järva-Jaani Tuletõrje Seltsil seeläbi võimalus väga soodsatel tingimustel oma lahingtehnika uuendadamiseks.

Lisaks nelikveole, tulekustutus- ja eriseadmete kande võimekusele on autol hüdroajamiga ja 64 kN tõmbejõuga vints, diferentsiaalilukud, Holmatro hüdraulilised lõikeriistad ja kabiini mahub kuus meeskonnaliiget - nimetatud asjaolud muudavad soetatud auto terve Eesti vabatahtlike päästjate kasutuses oleva tehnikaga võrreldes üheks parimaks töövahendiks.

Auto on Eestis kavas varustada täieliku kustutusvarustuse ning täiendavalt ka liiklusavariidele reageerimise vahenditega ning panna esimesel võimalusel praegu kasutatava ZIL-131 (eksponaat nr. 289) asemel Järva-Jaani vabatahtliku päästekomando lahingarvesse.

Järva-Jaani Tuletõrje Selts tänab auto soetamise võimaluse ja kogu osutatud toetuse eest Kokkola tuletõrjet, Päästeametit, Järva-Jaani Vallavalitsust ning kõiki teisi toetajaid ja pöidlahoidjaid.

Auto vastuvõtust tegi uudise ka Kanal 2 uudistesaade "Reporter"

Sisu oma uues kodus
Sisu oma uues kodus - 07.06.2015
Foto: Mati Räli
Sisu oma uues kodus
Sisu oma uues kodus - 07.06.2015
Foto: Mati Räli

 Eksponaadi info