Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Tuletõrje staabibuss Volvo
kolmeteistkümnendal jõulukuu päeval umbes kell 21:12:34
Eksponaat nr. 416

Detsembri alguses jõudis Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaika koos haagistega juba 451. eksponaat - Eesti Tuletõrjemuuseumi deponeeringuna tuletõrje staabibuss Volvo BB57-60 Wiima.

1967 aastal ehitatud buss oli esimesed 25 aastat kasutuses Soomes ning kingiti 1992. aasta lõpus või 1993 alguses tollasele Tallinna Tuletõrje- ja Päästeametile. Eestis baseerus buss kogu oma teenistusaja Mustamäe päästekomandos kutsungiga Mustamäe 500, peale Tallinna kasutati bussi juhtimiskeskkonnana teistel üle riigi aset leidnud suurematel päästesündmustel nagu näiteks metsa- ja rabapõlengud või Pühavaimu kiriku tulekahju 2002. aastal.

2000. aastate keskel võeti Päästeametis kasutusse uuem, MAN Van Hooli turismibussil baseeruv juhtimisbuss, millega sai võimalikuks Volvo teenistusest vabastada. Viimased kümmekond aastat oli buss Eesti Siseturvalisuse Muuseumi (tänaseks taas Eesti tuletõrjemuuseumi) bilansis, lühikest aega oli huvilistel seda võimalik näha ka Lennusadamas.

Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaik tänab staabibussi deponeerimise ja ajaloo säilitamist toetava suhtumise eest Päästeametit ja Eesti Tuletõrjemuuseumit.

Staabibuss Järva-Jaanis
Staabibuss Järva-Jaanis
Foto: Mati Räli

 Eksponaadi info