Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

2017. aasta killavoor
kaheteistkümnendal kevadkuu päeval umbes kell 11:09:31
11. suurüritus juba 5. augustil

Käesoleva aasta 5. augustil toimub järjekorras juba üheteistkümnes Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga suvine suurüritus - sel aastal on ürituse nimeks ühistranspordi ja kummaliste kulgurite killavoor.

Üritusele on oodatud kõiksugune vanatehnika, seekord esmajoones siis ühistranspordi suunitlusega (sellised sõidukid, kus ühe transpordivahendiga liigub rohkem kui üks liikleja. Ootame eriti vanu busse, taksosid, marsasid ehk marsruuttaksosid, tavataksosid, sõiduautosid, mootorrattaid, aga ka kaksikute (kolmikute jne) lapsevankreid, hobuveokeid, velorikšasid jne, jne. Nagu eelpool märgitud, võivad osalema tulla ka kõikide eelnevate killavooride teemasõidukid: põllumajandusmasinad, tuletõrjega seotud, iseehitatud, Eestis ehitatud, Eestis ümberehitatud jne sõidukid. Erilist huvi on alati äratanud kummalised kulgurid, mistõttu ootame ka sel aastal rohkearvulist kummaliste kulgurite osavõttu. Väljakujunenud traditsioone pole plaanis muuta. Toimub sõidukite näitus keskväljakul, paraad alevi tänavatel, sõidukite ja nende juhtide stiilse riietuse hindamine pealtvaatajate poolt. Küllap lisandub hinnatavaid teemasid veelgi, näiteks noorim ja vanim sõidukijuht, aasta üllataja vms. Nagu alati, toimub midagi õpetlikku, midagi põnevat. Kindlasti toimub ka õhtune simman.

Ürituse lisainfo ja registreerimisinfo nurk on avatud Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga veebilehel. Samuti hakkab aktuaalset infot lisanduma Facebooki ja Auto-Moto foorumisse.

2015. aasta killavoori pea
2015. aasta killavoori pea
Foto: Mati Räli