Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Autobusside vahetus ekspositsioonis
ühel suvekuu päeval umbes kell 09:18:41

26. juunil 2020 toimus Järva-Jaani Vanatehnika varjupaigas eksponaatide vahetus - 14 aastat tagasi Auto-Moto foorumi annetusena Sürgaverest Varjupaika toodud Ikarus 620 vahetati Tallinna Linnatranspordi AS-iga (TLT) 1995. aasta lõõtsbussi Volvo B10M Säffle vastu.

TLT soovib taastada võimalikult laia hulka omal ajal Tallinna linnatranspordis kasutusel olnud bussiliikidest ning 1960. ja 70. aastatel oli Ikarus 620 peamine Tallinna linnaliinibuss. Tänaseks oli aga ainuke teadaolevalt Eestis säilinud sarnane buss JJVV valduses (veel 2000. aastate alguses ja keskpaigas hakiti mitu teist sarnast bussi Eestis vanarauaks).

Läbirääkimiste tulemina andis TLT Varjupaigale vahetuskaubana üle 1995. aastal valmistatud lõõtsbussi Volvo Säffle, mis oma esimese elu veetis Taanis Aarhusis ning 2008 osteti Tallinna, kus oli kasutuses 2020. aasta märtsini. Buss on komplektne ja sõidukõlbulik.

Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik tänab Tallinna Linnatranspordi AS-i vahetustehnigu eest ning kõiki Ikarus 620 soetamisse panustanuid tehnikaajaloo säilimist toetava suhtumise eest.

 Eksponaadi info