Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Puur, korvtõstuk ja kraana ühes
ühel lõikuskuu päeval umbes kell 23:12:09
488. eksponaat on omapärane eriauto

13. augustil 2020 täienes Järva-Jaani Vanatehnika varjupaiga kollektsioon järgmise omapärase eksponaadiga - GAZ-66 šassiil aastal 1995 ehitatud universaalse postipuur-korvtõstuk-kraanaga MRS-B.

Antud sõiduk osteti aastal 1996 Eestisse uuena tollase Eesti Energia AS Lõuna Elektrivõrkude poolt ning oli kasutuses Võru piirkonnas võrgurikete kõrvaldamise töödel. Universaalmasinad MRS-B olid Eestis tunduvalt vähem levinud kui GAZ-66 baasil ehitatud tavapärased postipuurid BM-202 või BM-302 ning osutusid praktikas ka tunduvalt kapriissemateks, mistõttu lõviosa sellisest tehnikast kadus Eestis kasutuselt juba 21. sajandi algusaastatel. Siiski oli mõni antud masina eksemplar kuni viimaste aastateni kasutuses ka Lõuna Elektrivõrkude järglasettevõtetes (eri aegadel Elektriteenused AS, Eesti Energia Võrguehitus AS ja LEONHARD WEISSi grupi ettevõtted). Seoses amortiseerumise ning uue tehnika soetamisega jäi sõiduk LEONHARD WEISS OÜ Võru piirkonnas kasutuses üleliigseks ning otsustati annetada Järva-Jaani Vanatehnika varjupaigale. Masin on komplektne ning töökorras.

Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik tänab sõiduki annetamise ja tehnika säilimist toetava suhtumise eest LEONHARD WEISS OÜ-d.

GAZ-66/MRS-B
GAZ-66/MRS-B - 19.08.2020
Foto: Mati Räli

 Eksponaadi info